Festiwal Muzyki Autorskiej i Piosenki Artystycznej

W sobotę 13.10.2018 r. po raz drugi w Gminnym Ośrodku Kultury w Lipnie odbył się Festiwal Muzyki Autorskiej i Piosenki Artystycznej. GOK w Lipnie był współorganizatorem tego wydarzenia.
Do przeglądu zostało zgłoszonych 14 podmiotów wykonawczych. Podczas przesłuchań wykonywali 2 utwory w jednej z 2 kategorii przeglądu:
I - muzyka i piosenka autorska
II - piosenka artystyczna /literacka, poetycka
Jury w składzie: Karolina Wojtko – aktorka sceny muzycznej, wokalistka, Michał Hadasik – muzyk, pianista, aranżer, kompozytor, Tadeusz Hofmański – poeta, krytyk literacki i Roman Józefiak – koordynator festiwalu, po burzliwej dyskusji wyłoniło laureatów:
I miejsce Robert Mazurkiewicz i Przemysław Bielawa ze Sławy,
II miejsce: Maciej Mielcarek i Wojciech Frąckowiak z Pawłowic,
III miejsce: Daria Kaczór i Przemysław Maćkowiak z Kościana oraz Zespół „Coś innego” z Leszna w składzie Tomasz Biberstajn i Maciej Józefiak. Ww wystąpili w kategorii muzyka i piosenka autorska.
Ponadto jury przyznało 2 wyróżnienia dla:
Sary Majchrzak z Lesznai i Agaty Frąckowak z Wielichowa. Solistki wystąpiły w kategorii piosenka artystyczna – covery.
Na uwagę oraz zasłużyli również bardzo dobrym wykonawstwem prezentowanych utworów: Zespół „Sobie przeznaczeni” z Poznania w składzie Alina i Krzysztof Galas, Nina Żalik z Pawłowic, Filip Rychlik z Zakroczymia, Helena Hermanowicz i Karol Konieczny z Lipna, Magdalena Perszewska, Kacper Kowalik, Mikołaj Jakubowski, Daria John, Piotr Niedzielski z Leszna, Maja Małecka, Natalia Sterna, Kinga Dybizbańska, Barbara Borkowska, Julia Kapała ze Święciechowy,
W koncercie laureatów wstąpili wszyscy laureaci festiwalu. Nagrody i dyplomy wręczał wójt gminy Lipno Jacek Karmiński oraz przewodniczący Zarządu LSTK Roman Józefiak. Następnie odbył się wspaniały recital z piosenkami filmowymi – jurorów konkursu: Karoliny Wojtko i Michała Hadasika.


Kwiecień 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5