Tegoroczne ferie z Biblioteką i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Lipnie ruszyły pełną parą od samego początku. Otrzymaliśmy nie lada wyzwanie, ponieważ w tym roku zapisało się do nas 60. Uczestników! - przebiliśmy tym samym wszystkie pozostałe lata.

A co robiliśmy?

Jak zwykle w ferie zimowe (to już prawie tradycja), zaczęliśmy od kina, gdzie rozbawiły nas do łez „Fistaszki”. Cała grupa obejrzała bajkę, która nie dość, że śmieszna, okazała się być bardzo pouczająca. Po salwach śmiechu udaliśmy się do restauracji McDonald’s na małą przekąskę a oprócz tego można było usiąść, porozmawiać i opowiedzieć o wrażeniach z filmu.

Kolejny dzień spędziliśmy w GOK-u, który na chwilę zamienił się w małe laboratorium naukowe. Eksperymentowaliśmy na całego, robiliśmy mydło, doświadczenia z wodą i dźwiękiem. Wszyscy staliśmy się na moment młodymi naukowcami

W środę tworzyliśmy niecodzienne instrumenty muzyczne z surowców wtórnych, a także doskonale bawiliśmy się podczas warsztatów tanecznych. Jeśli w środę było gwarno i tanecznie, to w czwartek z uwagą i zainteresowaniem słuchaliśmy naszego gościa z Żandarmerii Wojskowej z Leszna. Dowiedzieliśmy się na czym polega służba w żandarmerii, a także wysłuchaliśmy wielu ciekawostek, odcisnęliśmy też swoje odciski palców, niczym w wydziale kryminalnym…. Na koniec obejrzeliśmy wojskowy wóz, który okazał się być bardzo interesujący.

Ostatniego dnia - na zakończenie, wykonaliśmy małą próbę naszej ekologicznej orkiestry oraz upiekliśmy kiełbaski przy ognisku i wypiliśmy gorącą herbatę, która wszystkim smakowała w tym dniu wyjątkowo!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom ferii oraz zaproszonym gościom.

Do zobaczenia w Bibliotece!

01.2016 r.