W sobotę 28 września w kaplicy Św. Jadwigi w Lipnie, odbył się VI Wieczór Muzyki Serca i IX Spotkania Trzeźwościowe. W tym roku gwiazdą wieczoru był Tomasz Kamiński. Tomek Kamiński jest jednym z niewielu w Polsce przedstawicieli stylu muzycznego określanego jako PIOSENKA AUTORSKA. Styl ten tworzą artyści, którzy są autorami tekstów, komponują muzykę i sami wykonują swoje pieśni. Tomasz Kamiński urodził się w Toruniu 23 sierpnia 1965 r. Kształcił się w toruńskiej Państwowej Szkole Muzycznej w klasie skrzypiec i przez kilkanaście lat nauki zajmował się przede wszystkim graniem muzyki klasycznej. Klasyczne wykształcenie nie przeszkodziło mu jednak w innych muzycznych zainteresowaniach. Był współtwórcą toruńskiego zespołu Nocna Zmiana Bluesa, w którym przez 15 lat śpiewał, a przede wszystkim grał na skrzypcach. Tworzył muzykę ilustracyjną do filmu i teatru. Z "Nocną Zmianą" nagrał 7 płyt długogrających, 5 kaset oraz kilka filmów i teledysków dla Telewizji Polskiej. Nagrywał płyty i grał z wieloma gwiazdami muzyki bluesowej, takimi jak: B.B. King, Blues Brothers Band, Luisiana Red, Charlie Musselwhite. Po kilkunastu latach pracy w Nocnej Zmianie Bluesa, Tomek opuścił zespół by rozpocząć solową, autorską karierę. Była to decyzja trudna, ale – jak mówi sam artysta – jedyna możliwa, aby pozostać w zgodzie z samym sobą tym, co się czuje i myśli. Po koncercie wszyscy chętni wzięli udział w zabawie bezalkoholowej która odbyła się w Sali Gminnego Ośrodka Kultury w Lipnie.